Galeria

Powstawanie urazów i kontuzji

Wymagania terapeutyczne. Terapia podczas rekonwalescencji może przybierać rozmaite kształty. Idealnie o tym, wiem, ponieważ bardzo długo pracował ze mną kinezyterapeuta Gdańsk po bardzo poważnym złamaniu. Uczestniczyłem w wypadku komunikacyjnym. Zwyczajnie przechodziłem kiedyś przez przeżycie dla pieszych i uderzył we mnie samochód. Obudziłem się w sanatorium. Nawet w szpitalu nie można było mnie dobudzić, ponieważ byłem cały połamany. Utrzymywano mnie przez wiele dni w śpiączce farmakologicznej. Potem można było stworzyć wszystkie konkretne zabiegi diagnostyczne oraz operacyjne. A gdy już na moje ciało zaczęło funkcjonować zaczęto mnie wybudzać. W klinice okazało się, że potrzebna będzie bardzo skomplikowana terapia.

Fizykoterapeuci na szczęście czekali już w gotowości do działania. Należało z całą pewnością zweryfikować moje warianty w zakresie ćwiczenia. Właściwie każdy z nas ma inny próg wytrzymałości na ból. Takie wymagające ćwiczenia terapeutyczne to będzie przecież naciąganie mięśni oraz dodatkowo ścięgien. Powinno się być przygotowanym na przypływ kortyzolu. W nocy występowały duże bóle w moim organizmie i musiałem przyjmować multum silnych środków dożylnie. Na pewno podawanie kontrolowano tak, by nie wystąpiło uzależnienie. Wiele osób popada właśnie w takie sidła uzależnienia, jeżeli już nie testuje się ogólnie rzecz biorąc leków przeciwbólowych. Ze mną było przeciwnie. Sam w pewnym momencie powiedziałem, że już nie potrzebuję lekarstw i sam sobie poradzę z bólem. Oczywiście kortyzol wydzielał się coraz bardziej, gdy były napady nocne i stres niemalże zniszczył mój organizm. Na chwilę obecną pojawił się doświadczony zagraniczny Gdańsk kinezyterapeuta, który przedstawił mi innowacyjne metody terapeutyczne stosowane w Niemczech , a oprócz tego w stanach Zjednoczonych. Polegały one na różnorakich fazach ćwiczenia zaplanowanych na dni, w tygodniu , a dodatkowo miesiące. Rozpoczęliśmy od ćwiczeń oddechowych. Ku mojemu zaskoczeniu potrafiłem szybko dotlenić mój mózg i doprowadzić organizm do jeszcze większej sprawności. Oczekiwałem teraz bardzo szybkiego wyzdrowienia i poprawy kondycji.

Fachura od zadowolenia a więc kinezyterapeuta w Gdańsku Przeróbka lub choćby Przymorze Małe lub w Sopocie Kamienny Potok lub też w Gdyni Witomino. Czyż właśnie taki określony świetny rehabilitant w trójmieście nie może zdziałać cudów? Sam się o tym, przekonałem i potem polecałem takiego fachowca innym pacjentom. Do tego stopnia ta terapia była dla mnie przełomem w życiu, że w tej chwili ogólnie rzecz ujmując nie brałem żadnych środków przeciwbólowych. Wręcz paracetamol nie jest mi niezbędny, gdy boli mnie ząb albo odnawiają się ewidentne zwyrodnienia , a dodatkowo bóle w miejscu, w którym były połamane moje kości. Należy przyznać, że byłem połamany dokumentnie. Uderzyłem wszak w samochód czy też raczej samochód we mnie. Złamana ręka oraz obydwie nogi, a także wstrząs mózgu i złamanie podstawy czaszki. Do tego jeszcze dochodziły obrażenia wewnętrzne. Własnym oddechem natomiast potrafię regulować ciśnienie w moim organizmie dzięki czemu można unormować w miarę występowanie bólu, który nie jest aż tak dotkliwy jak kiedyś. Od czasu do czasu jeżdżę tylko na basen oraz na ćwiczenia korekcyjne, gdzie można jeszcze bardziej rozciągnąć mięśnie , a dodatkowo ścięgna z pomocą innych doświadczonych terapeutów.

Źródło: elpetitpalauet.com/index.php/en/?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=745547

Dodaj komentarz