Galeria

Materiały do piaskowania 

Głównym elementem każdej zaprawy murarskiej , a oprócz tego kleju jest piasek. Na waszym placu tworzenia będziecie zużywali piasek tonami, gdyż jest to podstawowy składnik każdego cementu. Oczywiście istnieje również sposobność zakupienia wysokiej jakości piasku do mniejszych, domowych robót.

 Rodzajów piasku dostępnego w fachowych przedsiębiorstwach zajmujących się dostarczaniem tego surowca jest multum. Piaski te pozwalają na uzyskanie innego efektu oraz posiadają inną trwałość. Największą popularnością cieszy się piasek suszony kwarcowy, który służy do tworzenia solidnych i niesamowicie wytrzymałych zapraw murarskich. Jeżeli chcecie, ażeby zbudowane fundamenty wytrzymały przez kilkadziesiąt lat, to zdecydowanie ma co postawić na wysokiej jakości piasek. To właśnie ten surowiec będzie odpowiedzialny za wytrzymałość waszych zapraw murarskich oraz kleju (warto zobaczyć: Wynajem Piaskarki). 
Piaskowanie jest bardzo ważnym procesem na każdym placu budowy, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy coraz częściej brakuje piasku do budowy. Powinniście unikać kupowania niskiej jakości, taniego piasku, gdyż najprawdopodobniej będzie on pochodził z morza. Przez zawartą w morskim piasku sól jest to w pełni nieodpowiedni produkt do budowy wytrzymałych zapraw murarskich , a dodatkowo kleju. Z powodu zawartej w piasku soli już po kilku latach wasza zaprawa murarska zacznie się kruszyć. Nie warto więc oszczędzać środków majątkowych na piasek, gdyż może to zakończyć się w późniejszym czasie poważną tragedią, za którą to właśnie wy będziecie odpowiedzialni. 

Dodatkowe informacje: Soda blasting.

Dodaj komentarz