Galeria

Masaże lecznicze, jakiego rehabilitanta wybrać

Dylematy z układem kostnym i stawowym mogą zdarzyć się nam w każdym wieku. Najczęściej są one wynikiem złamań czy także powikłań spowodowanych przeciążeniem pewnych partii ciał, niemniej jednak zdarza się, że – zwłaszcza w starszym wieku – mogą być spowodowane problemami natury neurologicznej. Wtedy problem może być poważny, ponieważ na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się funkcjonować właściwie, a jednak osobę chorą mogą nachodzić niezidentyfikowane bóle czy mogą się pojawiać różnorodne dylematy z poruszaniem.

W ekstremalnych przypadkach zdarzają się przykładowo zawroty głowy lub całkowita niewładność rąk czy nóg, trwająca krótką chwilę, niemniej jednak mogąca spowodować utratę równowagi i bardzo poważne złamania lub potłuczenia.

Co robić w tak zaistniałej okoliczności? Głównie nie zostawiajmy osoby starszej samej sobie. Powinniśmy nakłonić ją na badania, a także powinien ją obejrzeć odpowiedni terapeuta rehabilitacyjny. Jeżeli przyczyną problemów są przykładowo uciski na kręgosłup, to pomoże tutaj odpowiednie ćwiczenie tej partii ciała, które rozluźni uciski występujące w tym obszarze. To jednakże może zrobić tylko odpowiedni terapeuta rehabilitacyjny, ponieważ w innym wypadku stawiamy tylko taką osobę przed ryzykiem wystąpienia jeszcze dużo ważniejszych powikłań.

Czasami kłopoty z poruszaniem się mogą się pojawić po przebytym urazie mózgu lub wylewie. Na nieszczęście w tym drugim przypadku rzadko mamy do czynienia z powrotem do zupełnej sprawności, ale nie trzeba się zniechęcać. Rehabilitacja przebiegnie właściwie jeżeli zatrudnimy kompetentną osobę, która będzie wiedziała co robi i będzie współpracowała z lekarzami. Warto tutaj podkreślić, że przenigdy nie powinno się próbować rehabilitacji na swoją rękę, ponieważ ta może zakończyć się większymi szkodami niż pożytkiem. W szczególności leczenie po złamaniach powinien przeprowadzić dobry fizjoterapeuta, który będzie stosownie wykwalifikowany w tym typie schorzeń. Pamiętajmy że praca z taką osobą może nas nieco kosztować, niemniej jednak weźmy pod uwagę to, że tutaj nie finanse są najistotniejsze, tylko zdrowie naszych najbliższych.

Polecam: domenicomagnifica.it/component/k2/itemlist/user/283664

Dodaj komentarz