Galeria

Jak odczynić urok?

Urok i klątwa to terminy, które dzisiaj wydają się nie mieć uzasadnienia i racji bytu. Jeśli ktoś dzisiaj otwarcie deklaruje, że wierzy w klątwy i uroki, to ma możliwość być postrzegany za dziwaka.

Natomiast prawda jest taka, że mimo postępu cywilizacyjnego i technicznego, wiara w uroki i klątwy nie przestała mieć racji bytu i można spotkać osoby, które praktykują odczynianie uroków i są święcie przekonane o tym, że zabiegi te przynoszą określone działanie. Właśnie odczynianie uroków w ogromnej liczbie przypadków praktykuje się wobec małych dzieci.
Jeśli takie jest marudne i płaczliwe i zachowuje się inaczej niż zwykle, to niektórzy twierdzą, że być może zostało ono uroczone (więcej – odczynianie uroku). Zdejmowanie uroków jest nieco bardziej intuicyjne niż zdejmowanie klątw. Popularnym sposobem jest na przykład przelewanie wosku. Wówczas bierze się tradycyjną świecę, gałązki z miotły i wodę święconą. Z gałązek robi się krzyżyk i przez niego przelewa się stopiony wosk. Ten ma lądować do pojemnika z wodą trzymanym nad głową dziecka (zobacz: rehabilitacja kręgosłupa Warszawa). Powstały w wosku kształt ma przypominać to, czego dziecko się wystraszyło lub przez kogo zostało uroczone. Choć ludzie sceptycznie podchodzą do takich zachowań, wiele z nich przynosi poprawę. Na pewno, ażeby poprawa była widoczna, powinno się mieć świadomość tego, jak odczynić urok czy jak zdjąć klątwę. Taka wiedza najczęściej dysponują nasze babcie lub rodzice, bo taka wiedza przekrywana jest z pokolenia na pokolenie i posiada swoje początki w dawnych latach, gdy praktykowano jeszcze wiarę pogańską. Wtedy takie zabiegi zostały na porządku dziennym.

Sprawdź tutaj: złe uroki odczynianie .

Dodaj komentarz